BLOG Maertens
Najlepsza praktyka

Działa, działa i działa...

Wydłużona żywotność dzięki K2390

Odporne, higieniczne, uniwersalne: Stal nierdzewna jest szeroko stosowana w przemyśle spożywczym ze względu na swoje pozytywne właściwości. Ale nasz K2390 ma jeszcze więcej do zaoferowania.
01-mrt-header-k2390-fruchtgelee.jpg

Skorzystał na tym również jeden z naszych klientów, duży producent ciastek w czekoladzie z nadzieniem owocowym. Wcześniej w produkcji używana była taśma z siatki prętowej ze stali nierdzewnej 1.4310, ekonomiczne rozwiązanie dla różnych standardowych zastosowań.

Jednak po krótkim czasie pracy, wynoszącym około dwóch tygodni, materiał wykazywał pierwsze oznaki pęknięcia. Efekt: przestoje związane z koniecznymi naprawami i wymianą pasów. Nasi eksperci zajęli się problemem i określili przyczynę uszkodzenia. Zawarty w galaretce kwas cytrynowy doprowadził do kruchości materiału, a w końcu do pęknięć.

K2390: innowacyjny i wytrzymały Aby temu przeciwdziałać, zaleciliśmy zastosowanie naszego specjalnego materiału K2390, który ma znacznie lepszą odporność na kwasy i zasady. Oczywiście ta innowacja jest zgodna z VO EG 1935/2004, a więc nadaje się do żywności. Efekt zmiany materiału był ogromny: dzięki zastosowanej taśmie z siatki prętowej ECO z materiału K2390 można było zwiększyć żywotność do 12 tygodni, a tym samym klient mógł również znacznie zredukować czasy przestoju na linii produkcyjnej.

Więcej na temat pasów z plecionki prętowej i naszej innowacji K2390 można dowiedzieć się tutaj:

Paski z plecionki prętowej od Märtensa