BLOG Maertens
BIEGNIE!

Bardziej przyjazny w montażu i zmienny:

Nowe technologie dla pasów rozrzucających

Jeszcze większa elastyczność, jeszcze łatwiejsza konserwacja: do naszej oferty systemów taśm rozrzucających dodajemy dwa nowe produkty, które pozwolą Ci jeszcze bardziej zwiększyć wydajność produkcji.
05-mrt-header-spreizbandanlage.jpg

Taśmy rozrzucające firmy Märtens są używane do łączenia produktów lub ich rozsuwania. Można przenosić dowolną liczbę rzędów produktów, zmiana rozstawu rzędów odbywa się poprzez wymuszone prowadzenie taśmy rozrzucającej za pomocą specjalnego łańcucha ogniwowego. Obecnie rozszerzamy naszą ofertę o dwa nowe produkty.

System taśm rozrzucających z regulacją wysiewu

Nasz sprawdzony system wysiewu jest teraz dostępny również w wersji z płynną regulacją odstępów między produktami - zarówno w przypadku powiększania, jak i pomniejszania. Produkt ten jest stosowany w procesach przed maszynami do wzbogacania lub pakowania, a także w zastosowaniach typu "pick-and-place". Zakres wysiewu można regulować ręcznie lub za pomocą silnika w zakresie od 0 do 30 %. Kolejną zaletą tej konstrukcji jest mała średnica ugięcia wynosząca zaledwie 40 mm, co jest szczególnie ważne przy transporcie małych produktów.

Najważniejsze cechy w skrócie:

  • Zwiększanie lub zmniejszanie odstępów między produktami
  • Zmienny odstęp między produktami
  • Higieniczna czystość dzięki zamkniętej powierzchni taśmy
  • Brak konieczności przezbrajania przy zmianie produktów

Pas rozszerzający LW

Oprócz sprawdzonego od dziesięcioleci materiału, z którego wykonane są taśmy rozrzucające, opracowaliśmy nową taśmę rozrzucającą, która oprócz sprawdzonych w naszych systemach właściwości rozdzielających charakteryzuje się również zmniejszoną absorpcją siły. Prowadzi to do znacznego ułatwienia montażu, co z kolei skraca czas przestojów podczas wymiany taśmy.

Wszystkie zalety naszego pasa rozrzucającego LW w skrócie:

  • Łatwiejszy montaż pasa
  • Skrócenie czasu przestoju podczas wymiany pasa
  • Zwiększona żywotność łańcuchów i profili prowadzących systemu pasów rozrzucających

Więcej o naszych systemach taśm rozrzucających