BLOG Maertens
ZESPÓŁ M

Dobre dla kolegów i klimatu

Rower przyjazny dla środowiska

Kto jest sportowy i zrównoważony na drodze? To prawda: wielu naszych kolegów, którzy codziennie przyjeżdżają do pracy na rowerze! Jako pracodawca uważamy, że jest to naprawdę świetne rozwiązanie i chętnie je wspieramy.
06-mrt-header-radeln.jpg

Brak konieczności szukania miejsca do parkowania, brak emisji szkodliwych substancji, brak hałasu: w porównaniu z samochodem, rower oferuje cały szereg korzyści. Rower ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w kontekście przemian w transporcie i mobilności miejskiej. Na przykład z porównania środków transportu przeprowadzonego przez Federalną Agencję Ochrony Środowiska wynika, że osoby dojeżdżające do pracy mogą zaoszczędzić około 300 kg emisji CO2 rocznie przy dojazdach do pracy na odległość około 5 km, jeżdżąc rowerem zamiast samochodem. Obok chodzenia pieszo, rower jest więc najbardziej przyjaznym dla klimatu środkiem transportu.

Leasing rowerów firmowych dla pracowników firmy Märtens

Aby promować zrównoważoną i zdrową mobilność, nasi pracownicy mogą wypożyczyć rower firmowy. Dzięki korzyściom podatkowym wynikającym z przeliczania wynagrodzeń, oszczędzają oni dużo pieniędzy w porównaniu z zakupem bezpośrednim. Nasi pracownicy mogą swobodnie wybierać model i markę, tak aby każdy otrzymał swój wymarzony rower. Miesięczną ratę za użytkowanie można wygodnie płacić na podstawie miesięcznego odcinka wynagrodzenia. Oprócz klasycznych pojazdów dwukołowych można również wypożyczyć wysokiej jakości rowery elektryczne, rowery elektryczne, rowery cargo lub rowery wyścigowe wraz z akcesoriami. Dozwolony jest oczywiście użytek prywatny, dzięki czemu z nowego roweru można korzystać także w czasie wolnym i podczas wakacji.

Rower spotyka e-mobilność

Ale nawet jeśli rower jest pod wieloma względami przekonujący, nadal często jesteśmy uzależnieni od samochodu: Wielu naszych kolegów, na przykład z działu sprzedaży, często podróżuje służbowo, a samochód jest dla nich środkiem transportu z wyboru. W takich przypadkach coraz częściej stawiamy na e-mobilność, o czym można przeczytać tutaj.