BLOG Maertens
Najlepsza praktyka

Maraton zamiast sprintu

Zmiana materiału z ECO na ELT

Działa, działa i działa, i działa: Jeden z naszych klientów, znany producent wyrobów piekarniczych, z naszą pomocą dokonał konwersji swoich prętowych taśm siatkowych. Przeczytaj tutaj, jakie powody przemawiają za zmianą i jakie korzyści z niej wynikają.
05-mrt-header-elt.jpg

Wytrzymują wysokie temperatury, są higieniczne i ograniczają gromadzenie się produktów: Nasze taśmy z siatką prętową idealnie nadają się do zastosowania w przemyśle piekarniczym. Nic dziwnego, że nasz klient również zdecydował się na te taśmy przenośnikowe. Do tej pory stosował on taśmy siatkowe z prętów ECO, które nadają się nawet do pieców piekarniczych o temperaturze do 250 °C.

Ale teraz czasy przestojów powinny zostać zredukowane. Wcześniej linie musiały być zatrzymywane na dłuższy czas, na przykład w przypadku awarii lub wymiany pasów. W takich sytuacjach należało fachowo wpleść nowe przewody łączące - wymagało to profesjonalnej pracy, która zajmowała odpowiednio dużo czasu. Nasz kolega Dietmar Hessel, Area Sales Manager East, miał przygotowane odpowiednie rozwiązanie:

"W porozumieniu z naszym klientem dokonaliśmy konwersji linii na ELT. Ta konstrukcja oferuje podobne zalety jak pasy ECO. Żywotność może być jednak nawet dwukrotnie dłuższa. "

ELT w tym kontekście oznacza Extended Life Time. W przeciwieństwie do pasów z oczkami prętowymi w standardowym wykonaniu, dodatkowe krótkie pojedyncze oczka zapewniają dalsze punkty węzłowe, a tym samym zwiększoną stabilność.

Ponadto naprawy są znacznie ułatwione. "Każdy pracownik może sam wymienić krótkie oczka w kilku krokach. To ponownie skraca czasy przestojów" - wyjaśnia Dietmar Hessel.