BLOG Maertens
W RUCHU

Cały rok pełen energii

Wnioski dotyczące naszego systemu PV

Nasza strategia zrównoważonego rozwoju przynosi wspaniałe rezultaty w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Przez cały ubiegły rok nasz system fotowoltaiczny dostarczał nam mnóstwo energii.
12-mrt-header-pvanlage.jpg

Niezależnie od tego, czy chodzi o energooszczędne oświetlenie, mobilność przyjazną dla klimatu czy ostrożne korzystanie z zasobów: przyjmujemy świadome i holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju. "Ochrona klimatu jest jednym z największych wyzwań naszych czasów, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby działać w sposób zorientowany na przyszłość i dawać dobry przykład" - podkreśla Bernhard Funke, dyrektor zarządzający Märtens.

Dekarbonizacja z rozmysłem

Instalacja naszego systemu fotowoltaicznego w 2022 r. była dużym krokiem we właściwym kierunku. Obejmuje on około 1800m2 powierzchni naszego dachu i ma łączną moc około 300 kW. Dzięki dobrej pogodzie mogliśmy świętować nasz pierwszy neutralny dla klimatu dzień już po kilku miesiącach w czerwcu, ponieważ nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną zostało w całości pokryte przez energię wytworzoną przez naszą instalację fotowoltaiczną.

Wyniki i dane dotyczące wydajności są również imponujące pod innymi względami. W sumie wygenerowaliśmy 254 MWh bezemisyjnej energii i osiągnęliśmy wskaźnik samowystarczalności na poziomie 70%. Pozwoliło nam to zaoszczędzić aż 102 tony szkodliwego dla klimatuCO2 - to wielki sukces i zachęta dla nas! "Naszym wielkim celem jest oczywiście neutralność klimatyczna. Wiele już osiągnęliśmy, ale przed nami jeszcze długa droga. Obecnie planujemy więcej punktów ładowania pojazdów elektrycznych na naszych parkingach" - informuje Bernhard Funke.

Oczywiście będziemy na bieżąco informować o tym na naszym blogu!