BLOG Maertens
Najlepsza praktyka

Dla najwyższego bezpieczeństwa

Wykrywalne taśmy transportowe w przemyśle spożywczym

Aby zapewnić bezpieczeństwo żywności, muszą być spełnione wysokie standardy. Dzięki odpowiednim taśmom transportowym chętnie wspieramy naszych klientów w realizacji niezbędnych działań.
08-mrt-header-glockenbrot_-_1.jpg

W celu wczesnego wykrycia zanieczyszczenia żywności wiele firm stosuje wykrywacze metalu. Cząstki ścierne, łuszczenie się lub odpryski mogą się powtarzać. Jednak dzięki zastosowanym detektorom, takie uszkodzenie taśmy można zidentyfikować na wczesnym etapie i zapobiec zanieczyszczeniu żywności.

Nasz klient, piekarnia, również przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa produktów. Dotychczas w produkcji stosowano taśmy z siatki prętowej ze stali nierdzewnej 1.4310. "Materiał ten jest bardzo higieniczny, odporny na korozję i nadaje się do stosowania w wysokich temperaturach. Jednak pasy nie są magnetyczne i dlatego trudno je wykryć" - wyjaśnia Christian Fabry, Area Sales Manager West Germany.

Ale oczywiście mieliśmy odpowiednią alternatywę gotową dla naszego klienta i zalecaliśmy zastosowanie pasów z siatki prętowej z opracowanego przez nas materiału K2390. "Drut ze stali nierdzewnej K2390 jest znacznie bardziej wykrywalny, a tym samym idealnie nadaje się do zapewnienia bezpieczeństwa produktów w ciastach i produktach końcowych", podkreśla pan Fabry. Ponadto materiał ten spełnia najwyższe wymagania w zakresie odporności na korozję, jest zgodny z VO EG 1935/2004 i niezwykle trwały.

Dla naszych klientów wymiana była opłacalna, ponieważ mogą teraz zagwarantować swoim konsumentom i partnerom biznesowym jeszcze lepszą jakość.