BLOG Maertens
Najlepsza praktyka

Wytrzymaj wiele

Pasy z oplotem prętowym K2390

Stal sprężynowa czy stal nierdzewna? Trwałość czy odporność na korozję? Nasi klienci nie muszą decydować, ponieważ nasz K2390 jest nową jakością materiału dla pasów z siatki prętowej.
04-mrt-header-k2390.jpg

Takie było również doświadczenie klienta z branży przetwórstwa mięsnego. Jego pasy siatkowe z prętów ze stali nierdzewnej 1.4310 musiały być wielokrotnie naprawiane już po kilku tygodniach użytkowania. Próba zginania pasów startowych wykazała, że w różnych miejscach pękły one zbyt wcześnie. Skutkiem tego były długie przestoje.

W trakcie analizy pojawiło się kilka powodów, takich jak silne środki czyszczące, które działały zbyt długo lub zmienione receptury z użyciem agresywnych tłuszczów, takich jak olej orzechowy. "Zarekomendowaliśmy naszemu klientowi zmianę materiału. Nowe pasy są wykonane z K2390, opracowanego przez nas materiału, który jest niezwykle trwały i odporny" - wyjaśnia Dietmar Hessel, Area Sales Manager East w firmie Märtens. Oczywiście K2390 spełnia wymogi VO EG 1935/2004 i gwarantuje najwyższe standardy higieniczne.

Zmiana opłaciła się, ponieważ od około roku pasy znów pracują bez zakłóceń. Dzięki wydłużeniu czasu pracy zminimalizowano wymianę taśm, co z jednej strony obniża koszty, a z drugiej znacznie skraca czasy przestojów.

Więcej o naszej innowacji K2390 można dowiedzieć się tutaj:
K2390 - Nowa jakość materiału dla taśm z oplotem prętowym