BLOG Maertens
BIEGNIE!

Pomoc, która jest pilnie potrzebna

Wsparcie dla ludzi na Ukrainie

W środku Europy szaleje wojna: wojska rosyjskie atakują Ukrainę. Konsekwencją tego jest śmierć, zniszczenie i niewyobrażalne cierpienie, które pozostawia nas w osłupieniu.
image008.jpg

W Märtens chcemy pomóc ofiarom wojny i uchodźcom, dlatego przekazujemy 1000 euro na rzecz Deutschland hilft e.V. Sojusz ten obejmuje ponad 20 niemieckich organizacji, w tym Arbeiter-Samariter-Bund, Arbeiterwohlfahrt international, World Vision Deutschland i wiele innych.

Każda forma pomocy - wolontariat, darowizny pieniężne lub rzeczowe - jest mile widziana. Według szacunków, ponad 600 000 osób, głównie kobiet i dzieci, uciekło już z Ukrainy i szuka schronienia w krajach sąsiednich. Na samej Ukrainie sytuacja jest również dramatyczna: w wielu miejscach zniszczona została infrastruktura, uszkodzone zostały również szpitale. Zaopatrzenie w energię elektryczną, wodę pitną i żywność jest niepewne, zwłaszcza w regionach objętych walkami. Osoby, które chciałyby wesprzeć ludzi, mogą w prosty sposób przekazać darowiznę online tutaj:

Przegląd innych kont dla darczyńców można znaleźć tutaj:

Przy okazji:

W wielu regionach Niemiec ludzie i stowarzyszenia łączą siły, by pomóc uchodźcom. Na miejscu dowiedz się indywidualnie, jakie dary rzeczowe są obecnie potrzebne lub jak możesz zaangażować się bezpośrednio.