BLOG Maertens
ZESPÓŁ M

Z Märtensem w życie zawodowe

Sprawozdanie terenowe ze szkolenia

Jannis Schneiders ma 21 lat i obecnie jest w trakcie trzeciego roku nauki zawodu mechanika przemysłowego. Zapytaliśmy go w wywiadzie, jak podoba mu się praca w warsztacie Märtens.
03-mrt-header-auszubildender.jpg

Jak zdecydowałeś się aplikować do Märtens i co Cię przekonało?

Zawsze byłem entuzjastą rzemiosła, a zawód mechanika przemysłowego poznałem dzięki mojemu ojcu i przyjaciołom. Jeden z nich pracował wtedy w Märtens, a ja już wcześniej dowiedziałem się o firmie z Internetu. Następnie odbyłam jednodniową praktykę zawodową i od razu poczułam się jak w domu.

  • Jak wyglądał Twój początek pracy w Märtens?

Świetnie, szybko się zaaklimatyzowałem, bo koledzy zawsze się mną opiekowali, wszystko mi pokazywali i pomagali. Odbyła się również wspaniała wycieczka zapoznawcza z całym oddziałem.

  • Jakie są Twoje zadania?

Pomagam w produkcji maszyn lub części maszyn dla naszej własnej produkcji. Ponadto z naszego warsztatu pochodzą również wieńce zębate do maszyn naszych klientów.

  • Czy jest coś, czego oczekiwałbyś inaczej?

Byłam mile zaskoczona, że tak szybko udało mi się przejąć odpowiedzialność i że mogłam tworzyć i realizować własne projekty.

  • Co najbardziej podoba Ci się w pracy w Märtens?

Wszechstronność i moi koledzy. Współpraca jest harmonijna, czasem się bawimy i robimy coś razem na osobności. Codziennie mam ochotę iść do pracy.

  • Czy poleciłbyś firmę Märtens do odbycia praktyki?

"Tak, w każdej chwili mógłbym zacząć tu ponownie. Zadania są zróżnicowane, atmosfera pracy i godziny pracy są dobre. Dodatkowo masz roczną gwarancję, że zostaniesz przyjęty do pracy po ukończeniu studiów. "

Czy to brzmi dobrze?

Obecnie w firmie Märtens są jeszcze wolne miejsca na rozpoczęcie nauki w 2022 roku - w tym na zupełnie nowe praktyki zawodowe jako technik mechatronik (m/f/d). Główne treści to elektrotechnika, mechanika, technologia sterowania i technologia informacyjna.