BLOG Maertens
W RUCHU

Jeździmy rowerem do pracy!

Märtens angażuje się w większą ochronę klimatu

Jazda na rowerze jest zdrowa, zapewnia dobrą kondycję, jest świetną zabawą - a do tego jest naprawdę ekologiczna. Nic dziwnego, że wielu naszych kolegów woli wsiąść rano na rower zamiast do samochodu.
10-mrt-header-stadtradeln.jpg

We wrześniu było jeszcze więcej powodów do jazdy na rowerze: nasi pracownicy wzięli udział w kampanii "Dojeżdżamy rowerem do pracy / szkoły / kampusu". Przez trzy tygodnie zostawiali swoje samochody, jeździli do pracy na rowerze i rejestrowali pokonane kilometry. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody i przyznano wyróżnienia w różnych kategoriach. W tym roku dystanse można było również zgłaszać za pośrednictwem aplikacji. Jednocześnie można było śledzić wyniki innych zespołów, co dodatkowo podsycało ducha rywalizacji.

W akcji wzięło udział 12 pracowników naszej firmy, którzy przejechali na rowerach łącznie 2860 km. Każdy kilometr przejechany na rowerze pozwala zaoszczędzić około 122 g CO₂ w porównaniu z podróżą samochodem, co oznacza, że nasi koledzy byli w stanie uniknąć niewiarygodnej emisji 348,92 kg CO₂!

Razem dla ochrony klimatu

Klimapakt Flensburg od wielu lat promuje zachowania przyjazne dla klimatu we Flensburgu. Ambitny cel: nasze miasto powinno być neutralne dla klimatu do 2040 roku. W tym celu sojusz inicjuje regularne ekscytujące prezentacje i głośne kampanie, w których może uczestniczyć każdy obywatel. Wspieranie zrównoważonej mobilności jest istotnym filarem przeciwdziałania zmianom klimatu, ale odżywianie, ostrożne korzystanie z zasobów i oszczędzanie energii są również jego częścią.
 

Zrównoważony rozwój w Märtens

Jako firma również chcemy krok po kroku stawać się bardziej zrównoważeni. Przykładowo, nasi pracownicy mogą tanio wynajmować firmowe rowery, nasza flota firmowa jest elektryfikowana, a w siedzibie firmy zainstalowaliśmy kilka stacji ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto zmieniliśmy oświetlenie w budynkach i wokół nich na energooszczędne diody LED. Od kilku miesięcy sami wytwarzamy energię - za pomocą naszego dachowego systemu fotowoltaicznego o łącznej mocy 240 kW.