BLOG Maertens
W RUCHU

Nagroda za zrównoważony rozwój

Märtens otrzymuje EcoZert

Krok po kroku wdrażamy naszą strategię zrównoważonego rozwoju z wielkim zaangażowaniem i dalekowzrocznością. Otrzymaliśmy nagrodę EcoZert za nasze dotychczasowe osiągnięcia.
04-mrt-header-april-ecozert.jpg

. Doskonała strategia zrównoważonego rozwoju (od lewej do prawej): Dierk Steiner (Kierownik Działu Obsługi Klienta, Creditreform), Bernhard Funke (Dyrektor Zarządzający, Märtens) i Danny Bollerey (Dyrektor Handlowy, Märtens) podczas prezentacji EcoZert.

Temat zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego zachowania staje się coraz ważniejszy nie tylko w sferze prywatnej, ale także w codziennym życiu biznesowym. Kampanie często koncentrują się przede wszystkim na ochronie klimatu i środowiska - ale jeśli spojrzymy na szerszą perspektywę, szybko zdamy sobie sprawę, że stawka jest znacznie wyższa.

Wszechstronność: podejmowanie działań ESG

Chociaż działania przyjazne dla klimatu zajmują ważne miejsce w naszej agendzie, jest to tylko jeden z elementów naszej strategii ESG. W tym kontekście ESG oznacza Environmental, Social and Governance i oznacza, że oprócz środowiska naturalnego przywiązujemy również wagę do naszych zachowań społecznych i odpowiedzialnego zarządzania. W marcu Creditreform Flensburg przyznał nam za to nagrodę EcoZert!

"Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania tego certyfikatu. Od wielu lat pracujemy nad tym, aby nasza produkcja, nasze procesy i wszystkie nasze działania były bardziej zrównoważone. EcoZert pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze!" - podkreśla dyrektor zarządzający Märtens Bernhard Funke.

 

Co kryje się za EcoZert

EcoZert to nagroda jakości przyznawana przez Creditreform firmom, które spełniają szczególnie wysokie standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). Kryteria EcoZert są wymagające:

  • Wykorzystanie zasobów bardziej efektywne niż benchmark lub znaczne zmniejszenie wykorzystania zasobów w porównaniu z przeszłością.
  • Zachowania społeczne lepsze niż benchmark lub znacząca poprawa w porównaniu z przeszłością
  • Dobre zachowanie biznesowe kierownictwa firmy w przeszłości
  • Wskaźnik ratingu kredytowego lepszy niż 299 i rating bilansowy lepszy niż CR11.

Wcześniej musieliśmy odpowiedzieć na pytania z obszarów środowiska, spraw społecznych i zarządzania, aby udowodnić zrównoważone zachowanie Märtens, a nasze roczne sprawozdania finansowe zostały również poddane audytowi.

Obecnie wdrażamy kolejne projekty z naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Oczywiście dowiesz się o nich w odpowiednim czasie na naszym blogu!


Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów na blogu?

Zapisz się do naszego newslettera, który wysyłamy co miesiąc:

Zapisz się do naszego newslettera

Lub śledź nas na LinkedIn:

Märtens na LinkedIn