BLOG Maertens
BIEGNIE!

Natychmiast na miejscu

Dalsze szkolenia dla naszych ratowników

Czy to w biurze, w warsztacie, czy na zewnątrz na parkingu: wypadki zdarzają się nawet przy zachowaniu największej ostrożności. Tym ważniejsze jest szybkie udzielenie pierwszej pomocy.
02-mrt-header-febr-ersthelfer.jpg

Bezpieczeństwo pracy zawsze odgrywało ważną rolę w firmie Märtens we Flensburgu - i to nie tylko w obszarze produkcji. Dlatego w listopadzie dziesięciu naszych kolegów odświeżyło swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy i jest teraz zawsze pod ręką jako pierwsza pomoc w firmie. Od opatrywania drobnych ran po pozycję na wznak i resuscytację: w ciągu jednej soboty przekazano mnóstwo wiedzy i zastosowano ją bezpośrednio w ćwiczeniach praktycznych. Obejmuje to również podstawy prawne, takie jak dokumentowanie wypadku w książce pierwszej pomocy.

Bernhard Funke wyjaśnia: "Jako firma jesteśmy oczywiście zobowiązani do podejmowania działań w nagłych wypadkach. Wypełniamy ten obowiązek dzięki naszym przeszkolonym pracownikom i apteczkom pierwszej pomocy. Ale chcemy również, aby nasi klienci, partnerzy biznesowi i nasz zespół czuli się bezpiecznie przez cały czas. Świadomość, że kompetentna pomoc jest pod ręką w nagłych wypadkach, jest bardzo uspokajająca".

Nasi ratownicy co roku przechodzą kurs pierwszej pomocy. W ten sposób zapewniamy, że zawsze mają najnowszą wiedzę, a to, czego się nauczyli, jest regularnie powtarzane.

W razie nagłego wypadku nasz budynek we Flensburgu jest również wyposażony w automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED), który może być używany do reanimacji w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Większość członków naszego zespołu została przeszkolona w jego obsłudze.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym współpracownikom za ich zaangażowanie!