BLOG Maertens
JAK ...

Nowe wideo od Märtens:

Wykończenie powierzchni pasów z siatki prętowej

Jeden, dwa czy trzy? Nasze pasy z siatki prętowej są dostępne w różnych materiałach i z różnymi powierzchniami. Nasz nowy film przedstawia je krótko i zwięźle.
06-mrt-header-beschichtung-tutorial.jpg

Nasz kanał na Youtube rozrósł się! Ci, którzy zwracali na to uwagę, mogli już to odkryć: nowy odcinek, tym razem poświęcony naszym plecionym paskom. Tym razem przyglądamy się różnym materiałom i powierzchniom i wyjaśniamy, która kombinacja jest odpowiednia dla poszczególnych procesów.


Dla wszystkich, którym się spieszy - oto wideo:

Wykończenie powierzchni prętowych pasów siatkowych

Materiały taśm siatkowych

Zasadniczo nasze pasy siatkowe są dostępne w trzech różnych materiałach: stali sprężynowej, stali nierdzewnej i K2390. Ten ostatni jest naszą własną, specjalnie opracowaną innowacją materiałową, która jest zarówno wyjątkowo sprężysta, jak i szczególnie odporna na korozję.

Standardem dla taśm siatkowych jest wersja polerowana na wysoki połysk. Dzięki swoim specjalnym właściwościom druty te nadają się do wielu procesów, ponieważ przyczepność produktu jest zminimalizowana, są one szczególnie higieniczne i nie ma efektu karbu drutu. Szczególnie podczas przetwarzania ryb i mięsa, a także drobiu, białko często wydostaje się na zewnątrz, co prowadzi do powstawania coraz cięższych osadów. Aby tego uniknąć, pasy z siatki prętowej mogą być wyposażone w powłokę PTFE.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym wpisie na blogu:

Pasy siatkowe z powłoką PTFE

Jednak gładkie powierzchnie nie zawsze są wskazane, na przykład w przypadku śliskich produktów, takich jak herbatniki. W takim przypadku zalecamy naszym klientom druty piaskowane kulkami szklanymi, ponieważ lepsza przyczepność zapobiega poślizgowi podczas transportu pochyłego i opadającego, a także częstych postojów.