BLOG Maertens
W RUCHU

Stworzony, by błyszczeć:

Produkcja neutralna dla klimatu dzięki energii słonecznej

W zeszłym roku jesienią nadszedł wreszcie czas: mogliśmy uruchomić nasz system solarny! Po miesiącach zimowych produkcja energii naprawdę ruszyła na wiosnę.
07-mrt-header-solar.jpg

Nasz system fotowoltaiczny o powierzchni około 1800m2, który pokrywa całą powierzchnię dachu naszej hali produkcyjnej, miał wiele do zrobienia w ostatnich tygodniach i miesiącach! Pogoda pokazała się z najlepszej strony, dzięki czemu zrównoważona i bezemisyjna produkcja energii działała na pełnych obrotach.

Łączna moc elektrowni wynosi 240 kW, a w słoneczne dni możemy niemal osiągnąć ten maksymalny poziom. "Instalacja fotowoltaiczna jest istotną częścią naszej strategii dekarbonizacji", wyjaśnia dyrektor zarządzający Märtens Bernhard Funke. "Jak dotąd spełniła ona wszystkie oczekiwania. Już w czerwcu byliśmy w stanie odnotować nasz pierwszy dzień neutralny dla klimatu ze względu na dobrą pogodę i całkowicie pokryć nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną z samodzielnie wytworzonej energii słonecznej".

 

Krok po kroku w kierunku neutralności klimatycznej

Od kilku lat w Märtens intensywnie pracujemy nad tym, w jaki sposób możemy uczynić naszą produkcję bardziej zrównoważoną i jak każdy pracownik może przyczynić się do większej ochrony klimatu. Zakład działa od listopada 2022 r., a do połowy czerwca udało nam się już w ten sposób zaoszczędzić 43 tonyCO2. "Naszym podstawowym celem jest unikanie emisji CO2 w jak największym stopniu. W idealnej sytuacji chcielibyśmy nawet stać się całkowicie neutralni dla klimatu" - podkreśla Funke. "To duże wyzwanie, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jeszcze bardziej zmniejszyć naszślad CO2. Dzięki systemowi fotowoltaicznemu zrobiliśmy duży krok, ale wciąż mamy wiele do zrobienia!".


Od mobilności elektrycznej po oświetlenie LED - dowiedz się więcej o naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju tutaj:

Märtens instaluje system PV

Märtens przechodzi na oświetlenie LED

Przyjazna dla środowiska jazda na rowerze

E-mobilność w Märtens