BLOG Maertens
Najlepsza praktyka

Taśmy w oplocie prętowym z powłoką PTFE

Czysta rzecz

Tylko czysty przenośnik zapewnia higienicznie nieskazitelne produkty i płynne procesy. Dlatego Märtens zawsze ma odpowiednie rozwiązanie dla specjalnych warunków produkcji.
06-mrt-header-sgb-teflon.jpg

Tak też było w przypadku klienta z branży spożywczej, który zwrócił się do nas. Podczas procesu smażenia białko wyciekało z mięsa drobiowego i przyklejało się do siatki prętowej. Powstałe osady gromadziły się coraz bardziej, powodując problemy higieniczne i mechaniczne, a ostatecznie prowadząc do usterki.

Nasi eksperci z firmy Märtens zbadali sprawę i zalecili zmianę produktu. Obecnie używana jest taśma prętowa z powłoką PTFE. Białko nie może już do niej przywierać - a produkcja może być kontynuowana bez przerw.


Odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań

Nasze taśmy z siatki prętowej są stosowane w wielu różnych procesach, na przykład w produkcji herbatników z galaretką owocową, w piekarniach lub w przemyśle przetwórstwa mięsnego. Są one wykonane ze stali nierdzewnej, stali sprężynowej lub naszej innowacji K2390. W zależności od wymagań i warunków środowiskowych, znajdujemy idealną kombinację materiałów dla naszych klientów.

Tutaj można znaleźć więcej praktycznych przykładów naszych prętowych taśm siatkowych:

Pasy plecione z prętówwykonane z K2390

Wydłużona żywotność dzięki K2390

Wykrywalne taśmy przenośnikowe w przemyśle spożywczym

Zmiana z ECO na ELT

 

Jesteś ciekawy? Wszystkie informacje na temat naszych taśm w oplocie prętowym można znaleźć tutaj:

Pasy w oplocie prętowym od Märtens