BLOG Maertens
W RUCHU

Udany początek

Pierwsze pojawienie się Märten na vocatium

Ta premiera zakończyła się pełnym sukcesem: w połowie maja Märtens po raz pierwszy wziął udział w vocatium Flensburg, targach kształcenia i studiów, i z zadowoleniem przyjął wiele pozytywnych opinii.
05-mrt-header-ausbildungsmesse.jpg

Przez dwa dni nasza firma prezentowała się w FLENS-ARENIE przy kampusie publiczności, którą stanowili przede wszystkim uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice i spotkała się z żywym zainteresowaniem.

"Czym właściwie zajmuje się firma Märtens?"

Nasz zespół targowy był tylko zbyt szczęśliwy, aby odpowiedzieć na to pytanie. Lara Sandt, HR Manager w Märtens, Arne Jensen z marketingu i Fynn-Niklas Leibel, który obecnie kończy praktykę jako mechanik przemysłowy w Märtens i od października będzie kontynuował u nas studia z zakresu inżynierii przemysłowej, byli pod ręką. Wysłuchanie jego praktycznych doświadczeń z codziennej praktyki było szczególnie ekscytujące dla wielu odwiedzających stoisko.

Dla wielu studentów zaskoczeniem było również to, że we Flensburgu istnieje wiodąca na rynku firma Märtens i że sprzedajemy nasze produkty na całym świecie. Podkreślono to w sposób imponujący, prezentując jako obiekt demonstracyjny taśmę transportową z tworzywa sztucznego, której wzór wafla od razu wydał się wielu osobom znajomy.

 

Co dziś porusza młodych profesjonalistów

Najczęściej zadawane pytania dotyczyły nie tylko samych profili zawodowych, ale także ogólnych warunków w codziennym życiu zawodowym. Tutaj Märtens mógł zapunktować jako nowoczesny pracodawca z takimi benefitami jak elastyczne godziny pracy i 35-godzinny tydzień pracy. Nasza nieformalna atmosfera w pracy i swobodny sposób radzenia sobie z innymi również znalazły uznanie i można było ich doświadczyć bezpośrednio na stoisku.

Odbyło się wiele dobrych rozmów, więc spodziewamy się, że w najbliższych tygodniach otrzymamy kilka aplikacji na rok 2024. Dla tych, którzy zdecydowali się w krótkim czasie, skorzystaliśmy również z oferty ścianki last minute na targach, aby zwrócić uwagę na nasze obecnie jeszcze wolne stanowisko praktykanta jako mechanik przemysłowy (m/k/d) na rozpoczęcie nauki w sierpniu przyszłego roku. Również w tym przypadku jesteśmy optymistami, że uda nam się wkrótce obsadzić ten wakat.

Lara Sandt jest bardzo zadowolona z wyników: "Rynek pracy się zmienia i postawiliśmy sobie za cel dalsze wzmocnienie marki pracodawcy Märtens i uczynienie jej jeszcze bardziej znaną, aby w przyszłości mieć dobrą pozycję w zakresie personelu. Zaczyna się to od rekrutacji młodych ludzi, tak abyśmy dzięki dobrym doświadczeniom ponownie chętnie uczestniczyli w kolejnym vocatium!"