BLOG Maertens
W RUCHU

Nie zawiera szkodliwych plastyfikatorów

Kontrole laboratoryjne w przenośnikach taśmowych Märtens

Gramy bezpiecznie: regularnie poddajemy nasze taśmy przenośnikowe testom laboratoryjnym. Pozwala nam to zagwarantować nienaganną jakość przez cały czas - szczególnie w przemyśle spożywczym.
02-mrt-header-febr-weichmacher.jpg

Ta wiadomość przyciągnęła ostatnio wiele uwagi: Państwowa Agencja Ochrony Przyrody, Środowiska i Konsumentów Nadrenii Północnej-Westfalii (LANUV) znalazła szkodliwe plastyfikatory w próbkach moczu dzieci. Federalna Agencja Ochrony Środowiska prowadzi również obecnie badanie zdrowia środowiskowego z udziałem wstępnie wybranych dorosłych w wieku od 18 do 79 lat. Wstępne wyniki są już dostępne, a substancje zostały również wykryte w dotychczas analizowanych próbkach.


Plastyfikatory: zastosowanie i problemy

Plastyfikatory są stosowane w wielu plastikowych zabawkach, produktach z tworzyw sztucznych, kosmetykach i materiałach przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Niniejsze badania dotyczą w szczególności ftalanu mono-n-heksylu, który może powstawać jako produkt degradacji w organizmie (jako tzw. metabolit) ftalanu di-n-heksylu (DnHexP).

Problem: DnHexP został zidentyfikowany jako substancja budząca bardzo duże obawy już w 2013 roku, ponieważ może negatywnie wpływać na ludzką płodność. Od 2023 r. nie może być on już stosowany w UE bez zezwolenia - ale takie wnioski nie zostały złożone

Ogólnie rzecz biorąc, samo wykrycie substancji niekoniecznie oznacza zagrożenie dla zdrowia. Jednak w Märtens potraktowaliśmy to jako okazję do dokładnego zbadania naszych materiałów.

 

Analizy laboratoryjne tworzyw sztucznych w Märtens

Nasze materiały i produkty są stale analizowane w laboratorium, dzięki czemu zawsze możemy zagwarantować nienaganną jakość. Możemy zatem z czystym sumieniem powiedzieć, że nasze taśmy przenośnikowe z poliuretanu i silikonu nie zawierają żadnych plastyfikatorów i są wolne od DnHexP i bisfinolu A.

Wiele z naszych produktów jest wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, dlatego przywiązujemy dużą wagę do stosowania materiałów i procesów produkcyjnych o nienagannej jakości. Jest rzeczą oczywistą, że wszystkie odpowiednie substancje są zatwierdzone do stosowania z żywnością i spełniają najwyższe standardy higieny.

Dowiedz się więcej: Plastikowe taśmy przenośnikowe od Märtens