BLOG Maertens
Najlepsza praktyka

Nie podejmuj żadnego ryzyka

K2390 do produkcji herbatników

Materiał, który łączy w sobie najlepsze właściwości stali sprężynowej i stali nierdzewnej - oto nasza innowacja K2390. Poniższy praktyczny przykład pokazuje, jak korzystne jest jego zastosowanie w przemyśle spożywczym.
03-mrt-header-maerz-k2390.jpg

Materiał K2390 opracowany przez firmę Märtens łączy w sobie pozytywne właściwości stali sprężynowej i stali nierdzewnej w jednym produkcie. Innymi słowy: K2390 jest trwały, wytrzymały i odporny na korozję. Pozwala to naszym klientom zoptymalizować produkcję bez kompromisów i czerpać korzyści z większej oszczędności i wydajności.


Zatwierdzenie do kontaktu z żywnością dla K2390

Takie było również doświadczenie jednego z naszych klientów, wiodącego producenta ciastek z północnych Niemiec. W swojej produkcji wykorzystywał on wcześniej taśmy z siatki prętowej wykonane z wytrzymałej stali sprężynowej. Wymagało to analizy ryzyka procesu podczas audytu, co nie byłoby konieczne w przypadku zastosowania stali nierdzewnej.

Zaleciliśmy stosowanie taśm z siatki prętowej wykonanych z K2390, ponieważ są one zgodne z rozporządzeniem WE 1935/2004 i są zatwierdzone do stosowania w środkach spożywczych. Analiza ryzyka nie jest już zatem konieczna, a jednocześnie nowe taśmy przenośnikowe są równie trwałe jak stal sprężynowa.

 

K2390: Dla dłuższej żywotności i wymagających procesów produkcyjnych

Nasza taśma K2390 zdobyła już wielu klientów. Na przykład w przypadku stosowania kwasu cytrynowego, taśmy przenośnikowe wykonane z K2390 mogą znacznie wydłużyć żywotność. Dowiedz się więcej z tych praktycznych przykładów:

Wydłużona żywotność dzięki K2390

Wytrzymać wiele: taśmy z siatki prętowej wykonane z K2390