Nagłówek mówi sam za siebie: jeśli chodzi o trwałość i elastyczność zastosowania, to nikt nie przebije w pośpiechu naszych plastikowych taśm transportowych.

Taśmy transportowe PU są wykonane z tkaniny poliestrowej, która jest dostępna w wersji bezbarwnej lub barwionej na życzenie. Märtens wykonuje również dla Państwa specjalne impregnacje. Taśmy te są często stosowane w przemyśle piekarniczym lub tam, gdzie produkowane są słodycze i przekąski.

Silikonowa taśma transportowa jest pokryta gumą silikonową i pokazuje swoje mocne strony szczególnie tam, gdzie wymagana jest odporność na temperaturę, na przykład w kanale chłodzącym. Jego właściwości nieprzywierające są również wyraźnym plusem wszędzie tam, gdzie wszystko się klei.

Z kolei taśma transportowa z PVC jest uniwersalna, a nasza taśma przesiewowa dzięki swoim specjalnym właściwościom wyróżnia się na liniach pakujących z robotami zbierającymi.

Nasze taśmy tkane oferujemy w różnych splotach, które można łączyć z impregnacjami i powłokami. Bez trudu radzą sobie z małymi promieniami ugięcia.

Nasze taśmy z elastomeru termoplastycznego są odporne na przecięcia i ścieranie. Oznacza to, że do transportowanej żywności nie dostają się żadne cząstki, co jest doceniane przez wiele branż przy przetwarzaniu ich produktów - od mięsa, przez owoce i warzywa, po pieczywo.

Plastikowe pasy łukowe firmy Märtens sprawiają, że jest ona okrągła. I to nawet o 180 stopni. Poprzez zgrzewanie kilku pojedynczych segmentów możliwe są elastyczne zmiany kierunku. Dostępne są odpowiednie sterowniki i elementy prowadzące.

Czy Państwa zastosowanie wymaga mocy do transportu? Wtedy z pomocą przychodzą nasze pasy zębate, które odciążają wały i łożyska i spełniają swoje zadanie nawet przy dużych odstępach między środkami.

Tutaj prezentujemy nasze plastikowe taśmy transportowe posortowane według kategorii. Chętnie doradzimy Państwu w wyborze idealnych modeli i materiałów dla Państwa celów produkcyjnych. Prosimy o kontakt!

Karty katalogowe i poradniki w naszym